Reuma

Reuma

Reuma predstavuje druh chronickej artritídy. Jej prvotné príznaky zahŕňajú únavu, bolesť kĺbov a stuhnutie. Neskôr sa k nim pridružia symptómy podobné chrípke, bolesti svalov a strata chuti do jedla. Spozorovanie týchto príznakov nebýva vždy jednoduché a preto treba vyhľadať lekára, ktorý s istotou určí diagnózu.

Dnes sa ešte stále nevie čo presne reumu spôsobuje. Predpokladá sa, že úlohu hrá genetika a vie sa, že pri rozvoji tejto choroby hrajú úlohu neprirodzené imunitné odpovede. Ide teda o autoimunitné ochorenie, ktoré sa prejaví, ak sa objaví nejaký vyvolávajúci faktor. Príznaky reumy už boli v skratke spomenuté aj keď je dobré ešte povedať, že symptómy tejto choroby postihujú hlavne kĺby a pohybový systém. Bolesti, stuhnutie a opuchy kĺbov sú tri dôvody, prečo je reuma také vážne ochorenie. Ak lekár určí diagnózu a potvrdí, že ide o reumu, prichádza na rad liečba. Tá dnes zahŕňa hlavne užívanie nesteroidných protizápalových liekov, ako napríklad ibubrofen, ktoré dokážu potlačiť príznaky choroby, nezabránia však jej progresu. Momentálne sa vedie množstvo výskumov, ktoré sa snažia zdokonaliť lieky, ktoré priebeh ochorenia zastavujú alebo spomaľujú.

Reuma je nepríjemné ochorenie, ktoré keď raz prepukne nedá sa momentálne vyliečiť. Príznaky reumy sa zhoršujú, až nakoniec výrazne ovplyvňujú pohyblivosť pacienta. V takomto prípade sa treba zamerať na spomalenie priebehu a zmiernenie príznakov, aby sa zachovala čo najvyššia úroveň života.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Angína Angína predstavuje v našej zemepisnej šírke pomerne bežné […]
  • Alkoholizmus Človek, ktorý nadmerne pije si to často krát ani neuvedomuje. Žije […]
  • Psoriáza Psoriáza je ochorenie imunitného systému, charakteristické […]
  • Cukrovka Cukrovka je dnes pomerne závažný medicínsky problém. Aj keď […]
  • Fibrozitický syndróm Fibrozitický syndróm alebo aj fibromyalgia je ochorenie, ktoré […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.