Psoriáza

Psoriáza

Psoriáza je ochorenie imunitného systému, charakteristické vytváraním hrboľatých červených fľakov na koži, takisto aj objavovaním mŕtvych buniek bledej farby na koži. Sú bolestivé a môžu praskať a krvácať. Psoriáza je chronické ochorenie.

Psoriáza sa zvykne objaviť v oblasti trupu, na nohách, na lakťoch, prípadne na hlave. Môže sa však vyskytnúť v podstate kdekoľvek.

Psoriáza však nie sú iba nejaké fľaky a koži. Oslabenie imunity môže byť oveľa nebezpečnejšie, najťažšie formy psoriázy poskytujú celý organizmus a sú vážnou životnou prekážkou.

Táto choroba sa nedá úplne vyliečiť. Liečbou sa však dajú zmierniť príznaky a prejavy psoriázy. Zaujímavé je, že u každého pacienta je proces liečby individuálny – to čo funguje u jedného pacienta s psoriázou, nemusí fungovať u druhého. Forma liečby závisí od viacerých faktorov, hlavne od lokalizácie, závažnosti, veku a prípadných ďalších ochorení.

Momentálne sa psoriáza lieči hlavne troma spôsobmi. Nanášaním krémov na postihnuté miesta, fototerapiou ultrafialovým svetlom a tzv. systémové lieky vo forme tabletiek alebo injekcie.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Autizmus Autizmus sa zaraďuje k poruchám, ktoré ovplyvňujú život človeka po […]
  • Fibrozitický syndróm Fibrozitický syndróm alebo aj fibromyalgia je ochorenie, ktoré […]
  • Zápal močových ciest Zápal močových ciest je nepríjemným problémom hlavne pre ženy, ale […]
  • Mykóza Mykóza je ochorenie, ktoré znepríjemňuje život mnoho ženám. Podľa […]
  • Mononukleóza Mononukleóza je pomerne bežné vírusové ochorenie, ktoré sa […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.