Angína

Angína

Angína predstavuje v našej zemepisnej šírke pomerne bežné ochorenie, ktoré postihuje množstvo ľudí. Vo všeobecnosti sa dá tvrdiť, že ide o zápal lymfatických uzlín v hrdle a najčastejšie postihuje deti medzi tretím a siedmim rokom života.

Väčšina angín je vyvolaných vírusom. S príčinou choroby je spojená aj liečba a preto sa takýto druh angíny nelieči antibiotikami. V tomto prípade bude liečba spočívať v zmiernení a odstránení príznakov, akými sú horúčka, bolesť hrdla a bolesť svalov. To znamená, že pacientom sa odporúča užívať lieky na zníženie teploty a kloktať alebo cmúľať pastilky proti bolesti hrdla. Okrem toho je veľmi dôležitý oddych a pokoj, dostatok tekutín a posilňovanie imunitného systému, napríklad užívaním vitamínu C. Príznaky po niekoľkých dňoch odznejú. Ak je angína spôsobená baktériami, k už spomínanej liečbe sa pridávajú ešte antibiotiká. Tie predpíše lekár, na základe vyšetrenia, ktoré určí presný druh baktérie, ktorý ochorenie vyvolal.

Angína je choroba, ktorá si vyžaduje pár dní oddychu a pokoja. Každý, kto sa nakazí má šancu na rýchle a úplne zotavenie, keďže toto ochorenie sa neradí k závažným. Ak sa teda u človeka zjavia príznaky, ktoré poukazujú na angínu, treba vyhľadať lekára, ktorý určí presne o aký druh angíny ide a zvolí tú správnu liečbu, aby sa človek mohol po pár dňoch naplno vrátiť do života.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Reuma Reuma predstavuje druh chronickej artritídy. Jej prvotné príznaky […]
  • Mononukleóza Mononukleóza je pomerne bežné vírusové ochorenie, ktoré sa […]
  • Malária Malária je závažné ochorenie, ktoré sa prejavuje hlavne horúčkami […]
  • Salmonelóza Salmonelóza je druh otravy jedlom, ktorú spôsobujú baktérie. […]
  • Zápal močových ciest Zápal močových ciest je nepríjemným problémom hlavne pre ženy, ale […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.