Angína

Angína

Angína predstavuje v našej zemepisnej šírke pomerne bežné ochorenie, ktoré postihuje množstvo ľudí. Vo všeobecnosti sa dá tvrdiť, že ide o zápal lymfatických uzlín v hrdle a najčastejšie postihuje deti medzi tretím a siedmim rokom života.

Väčšina angín je vyvolaných vírusom. S príčinou choroby je spojená aj liečba a preto sa takýto druh angíny nelieči antibiotikami. V tomto prípade bude liečba spočívať v zmiernení a odstránení príznakov, akými sú horúčka, bolesť hrdla a bolesť svalov. To znamená, že pacientom sa odporúča užívať lieky na zníženie teploty a kloktať alebo cmúľať pastilky proti bolesti hrdla. Okrem toho je veľmi dôležitý oddych a pokoj, dostatok tekutín a posilňovanie imunitného systému, napríklad užívaním vitamínu C. Príznaky po niekoľkých dňoch odznejú. Ak je angína spôsobená baktériami, k už spomínanej liečbe sa pridávajú ešte antibiotiká. Tie predpíše lekár, na základe vyšetrenia, ktoré určí presný druh baktérie, ktorý ochorenie vyvolal.

Angína je choroba, ktorá si vyžaduje pár dní oddychu a pokoja. Každý, kto sa nakazí má šancu na rýchle a úplne zotavenie, keďže toto ochorenie sa neradí k závažným. Ak sa teda u človeka zjavia príznaky, ktoré poukazujú na angínu, treba vyhľadať lekára, ktorý určí presne o aký druh angíny ide a zvolí tú správnu liečbu, aby sa človek mohol po pár dňoch naplno vrátiť do života.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Besnota Besnota je infekcia mozgu a miechy, ktorá je vážna a často krát aj […]
  • Psoriáza Psoriáza je ochorenie imunitného systému, charakteristické […]
  • Alzheimerova choroba Ľudia sa dožívajú čím ďalej tým vyššieho veku. Alzheimerova […]
  • Zápal močových ciest Zápal močových ciest je nepríjemným problémom hlavne pre ženy, ale […]
  • Alkoholizmus Človek, ktorý nadmerne pije si to často krát ani neuvedomuje. Žije […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.