Trichomoniáza

Trichomoniáza

Trichomoniáza je nepríjemná pohlavná choroba, ktorá postihuje hlavne ženy. Nie je spôsobená baktériou, ale prvokom s názvom trichomonas vaginalis, ktorá žije v pošve a močovej trubici. Tento prvok je v podstate telesný parazit.

Tento prvok spôsobuje svojou prítomnosťou zápal pošvy a močovej trubice. Ak sa liečba trichomoniázy podcení, táto nepríjemná choroba môže prerásť dokonca až do chronického štádia. Toto štádium je síce takmer bezpríznakové, hlavným problémom je ale fakt, že pacient túto chorobu šíri ďalej. Pokročilé štádium môže u ženy dokonca spôsobiť až neplodnosť.

Pokiaľ dodržujete hygienu a máte zodpovedný sexuálny život, trichomoniázy sa obávať nemusíte. Prenáša sa iba pohlavným stykom a práve preto mať styk iba s „preverenými“ partnermi, prípadne dbať na používanie ochrany.

Nebezpečenstvo trichomoniázy môže spočívať aj v tom, že uľahčuje prístup HIV infekcie do tela človeka. Podľa štatistík sa s trichomoniázou počas svojho života stretlo až 20% žien vo veku medzi 16-35 rokov. Inkubačná doba je maximálne 20 dní, záleží však od viacerých faktorov. Liečba trichomoniázy prebieha iba tabletkami.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Angina pectoris Angina pectoris je ochorenie prejavujúce sa silnou bolesťou v […]
  • Zápal močových ciest Zápal močových ciest je nepríjemným problémom hlavne pre ženy, ale […]
  • Salmonelóza Salmonelóza je druh otravy jedlom, ktorú spôsobujú baktérie. […]
  • Angína Angína predstavuje v našej zemepisnej šírke pomerne bežné […]
  • Alkoholizmus Človek, ktorý nadmerne pije si to často krát ani neuvedomuje. Žije […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.