Psoriáza

Psoriáza

Psoriáza je ochorenie imunitného systému, charakteristické vytváraním hrboľatých červených fľakov na koži, takisto aj objavovaním mŕtvych buniek bledej farby na koži. Sú bolestivé a môžu praskať a krvácať. Psoriáza je chronické ochorenie.

Psoriáza sa zvykne objaviť v oblasti trupu, na nohách, na lakťoch, prípadne na hlave. Môže sa však vyskytnúť v podstate kdekoľvek.

Psoriáza však nie sú iba nejaké fľaky a koži. Oslabenie imunity môže byť oveľa nebezpečnejšie, najťažšie formy psoriázy poskytujú celý organizmus a sú vážnou životnou prekážkou.

Táto choroba sa nedá úplne vyliečiť. Liečbou sa však dajú zmierniť príznaky a prejavy psoriázy. Zaujímavé je, že u každého pacienta je proces liečby individuálny – to čo funguje u jedného pacienta s psoriázou, nemusí fungovať u druhého. Forma liečby závisí od viacerých faktorov, hlavne od lokalizácie, závažnosti, veku a prípadných ďalších ochorení.

Momentálne sa psoriáza lieči hlavne troma spôsobmi. Nanášaním krémov na postihnuté miesta, fototerapiou ultrafialovým svetlom a tzv. systémové lieky vo forme tabletiek alebo injekcie.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Zápal močových ciest Zápal močových ciest je nepríjemným problémom hlavne pre ženy, ale […]
  • Angína Angína predstavuje v našej zemepisnej šírke pomerne bežné […]
  • Besnota Besnota je infekcia mozgu a miechy, ktorá je vážna a často krát aj […]
  • Cukrovka Cukrovka je dnes pomerne závažný medicínsky problém. Aj keď […]
  • Syfilis Pojem "syfilis" vzbudzuje v ľuďoch strach. Je to totiž nebezpečná […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.