Mykóza

Mykóza

Mykóza je ochorenie, ktoré znepríjemňuje život mnoho ženám. Podľa štatistík prekoná mykózu aspoň raz počas svojho života až 75% žien. U niektorých sa však mykóza môže objaviť aj viackrát, v horšom prípade dokonca prerásť až do chronického štádia.

Skupina žien, ktorá trpí mykózou, sa nedá presne definovať. Objavuje sa u žien bez ohľadu na vek. Toto ochorenie sa však zvykne objavovať napríklad počas tehotenstva. Mykóza je spôsobovaná prírodnou kvasinkou Candida albicans.

Príčinou vzniku mykózy býva paradoxne užívanie antibiotík, ktoré zvyknú liečiť rôzne choroby. Antibiotiká totiž dokážu narušiť prirodzenú rovnováhu v tele, pričom navyše odstraňujú z tela všetky baktérie. Antibiotiká však nevedia rozoznať, či sú tie baktérie pre telo dobré, alebo zlé. Odstraňujú skrátka všetky, čo v konečnom dôsledku môže spôsobiť nepríjemnosti, napr. mykózu. Práve preto by sa mali antibiotiká užívať iba keď je to naozaj nutné, často sa totiž používajú zbytočne, skúste ich preto nahrádzať inou liečbou.

Mykóza môže byť spôsobená aj obezitou či cukrovkou, prípadne užívaním hormonálnej antikoncepcie.

Typické príznaky mykózy sú edémy, výtok, svrbenie a začervenanie sliznice. Takisto sa objavujú bolesti pri súloži či močení. V prípade týchto varovných príznakov treba ihneď navštíviť lekára. Liečba mykózy zvyčajne prebieha užívaním antimykotík.  Mykóza patrí medzi pohlavné choroby.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Autizmus Autizmus sa zaraďuje k poruchám, ktoré ovplyvňujú život človeka po […]
  • Syfilis Pojem "syfilis" vzbudzuje v ľuďoch strach. Je to totiž nebezpečná […]
  • Reuma Reuma predstavuje druh chronickej artritídy. Jej prvotné príznaky […]
  • Besnota Besnota je infekcia mozgu a miechy, ktorá je vážna a často krát aj […]
  • Malária Malária je závažné ochorenie, ktoré sa prejavuje hlavne horúčkami […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.