Alkoholizmus

Alkoholizmus

Človek, ktorý nadmerne pije si to často krát ani neuvedomuje. Žije si svoj život bez toho, aby si čo len na chvíľu priznal, že má nejaký problém. Existuje ale súbor znakov, ktoré dokážu poukázať na nadmerný príjem alkoholu. Aj keď prejavy alkoholizmu môžu byť rozličné u dospelých a mladých ľudí, dá sa tento problém po čase spozorovať. Práve okolie býva väčšinou dôležité pri odhalení alkoholika.

Mnoho prejavov alkoholizmu má spoločenský charakter. Ľudia s týmto problémom často meškajú na stretnutia, do práce alebo školy. Okrem toho sa znižuje ich výkonnosť a bývajú viac náchylní na vznik pracovného úrazu ako ľudia, ktorí nepijú. Pod vplyvom alkoholu dochádza medzi ľuďmi k množstvu hádok a nezrovnalostí, čo často vedie k narušeným vzťahom. S alkoholom sa spája aj veľa nebezpečných situácii. Alkoholici pijú mnohokrát pred jazdou autom, čo môže viesť k nehodám. Práve potýčky s políciou, pod vplyvom alkoholu, môžu byť ďalším varovným príznakom tohto problému.

Aj keď sa ľudia, ktorí nadmerne pijú alkohol väčšinou tvária, že problém nemajú, treba im pomôcť si ho uvedomiť a to pred tým ako ublížia sebe alebo niekomu inému. Aj keď nie je jednoduché alkoholizmus poraziť, s pomocou odborníka a blízkeho okolia sa to dá. Základom je ale vypozorovať príznaky a problém si priznať.

Ďalšie o ochoreniach:

  • Zápaľ plúc Termínom "zápal pľúc" označujeme zápal pľúcneho tkaniva. Zápal je […]
  • Fibrozitický syndróm Fibrozitický syndróm alebo aj fibromyalgia je ochorenie, ktoré […]
  • Alzheimerova choroba Ľudia sa dožívajú čím ďalej tým vyššieho veku. Alzheimerova […]
  • Reuma Reuma predstavuje druh chronickej artritídy. Jej prvotné príznaky […]
  • Angina pectoris Angina pectoris je ochorenie prejavujúce sa silnou bolesťou v […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.